Наші новини


Дізнайтеся першими про результати нашої роботи та останні новини
в сфері інформаційної безпеки

LiwdGlrXKmfZzGtrJRL0X0H3xMmtcCFA96VlwgOl.jpeg

31 жовтня 2019 року відбулася конференція «Дезінформація та кібербезпека під час виборів в Україні: уроки 2019 року та майбутні перспективи», яка стала заключним етапом проекту «Протидія кіберзагрозам та дезінформаційним кампаніям в Україні», що реалізується Естонським центром Східного партнерства (ECEAP) у співпраці з CybExer Technologies та за підтримки Європейського Союзу (https://eceap.eu/event/kyivconference2019/).

Проект був частиною зусиль Європейського Союзу щодо підтримки стійкості України до кіберзагроз та дезінформації шляхом розбудови спроможності структур України, відповідальних за запобігання та управління кіберзагрозами та зміцнення навичок представників місцевих ЗМІ для виявлення та інформування громадськості про дезінформацію в кіберпросторі.

Голова Держспецзв’язку Валентин Петров, Начальник Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку Микола Худинцев та начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Микола Кулешов взяли участь у панельній дискусії на тему "Цифрова трансформація та кіберпотенціал".

Дискусія була присвячена майбутньому нарощуванню кіберспроможності в Україні: сучасним тенденціям та очікуваним викликам. ЇЇ учасники констатували винятковий характер взаємодії між Центральною виборчою комісією, Кіберполіцією, Держспецзв'язку та СБУ задля забезпечення належного рівня кіберзахисту та мінімізації загроз, що підтверджує позитивну динаміку підвищення рівня кібербезпеки України.

Під час дискусії Валентин Петров розповів про напрями реформування Держспецзв’язку, основні задачі та виклики, які постають перед службою. Микола Худинцев проаналізував отримані уроки боротьби з кіберзагрозами під час виборчого процесу, висвітлив проблемні питання розвитку сфери кіберзахисту держави, а Микола Кулешов зосередив увагу на питаннях міжвідомчої взаємодії протягом виборчого процесу, відпрацюванню якої сприяли міжнародні кібернавчання, які проводились за підтримки ECEAP та компанії CybExer Technologies.

У дискусії щодо протидії дезінформації взяли участь експерти сфери медіа, а одним з учасників дискусії «Втручання у вибори в цифрову епоху» став засновник ГО «Міжнародний університет цифрової безпеки» Роман Боярчук, який з 2016 року по другу половину 2019 року очолював Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку.

Повідомити про інцидент