Наші новини


Дізнайтеся першими про результати нашої роботи та останні новини
в сфері інформаційної безпеки

soc.jpg

У складі Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам ДССЗЗІ України створено Центр реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Center, CRC). На відкритті центру був присутній секретар РНБО Олександр Турчинов та Голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко.

На сьогоднішній день ми спостерігаємо стрімкий розвиток кіберпростору та збільшення його ролі в житті суспільства та держави. Все більше державних і комерційних установ розширюють спектр надання онлайн послуг. Майже все сучасне програмне забезпечення потребує доступу до мережі Інтернет. Інтернет речей, онлайн платежі, хмарні сервіси, електронна пошта тощо, все це робить наше життя зручним. З розвитком кіберпростору має розвиток кіберзлочинність та кібертероризм, а деякі країни використовують його, як простір для ведення кібервійни.

Аналізуючи кібератаки останніх років, направлені на державні установи та об’єкти критичної інфраструктури України, слід зазначити професіоналізм та складність методів їх проведення. Також, можна сказати, що на їх проведення були витрачені значні кошти. Для проникнення в мережі і подальшого проведення кібератак використовуються найрізноманітніші методи, від розсилки підроблених повідомлень до компрометації серверів виробників програмного забезпечення тощо.

Але при будь-якій кібератаці в мережі відбувається несанкціонована активність (створюються нові користувачі, встановлюється нове програмне забезпечення і т.п.), яку можливо виявити, та попередити атаку до моменту настання критичних наслідків. Беручи до уваги всі фактори, та усвідомлюючи необхідність захисту інформаційних ресурсів органів державної влади та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури України створено Центр реагування на кіберзагрози.

Центр створено з метою забезпечення кіберзахисту органів державної влади та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури України, а саме для блокування, виявлення, реагування, аналізу та попередження кіберзагроз.

Центр має стати ядром національної системи кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і критичної інфраструктури України та однією з ключових ланок прийняття оперативних рішень Національним центром кібербезпеки РНБО та платформою для взаємодії Держспецзв’язку, СБ України, Нацполіції, та інших структур, які забезпечують кібербезпеку в країні.

Повідомити про інцидент