Проведено тренінг з кібербезпеки “Cyber Range Service Workshop”

03/10/2017

26-28 вересня поточного року ДЦКЗ Держспецзв’язку за підтримки компанії Cisco було проведено навчання з кібербезпеки “Cyber Range Service Workshop” по захисту об’єктів критичної інфраструктури від кібератак. У навчанні взяли участь представники CERT-UA, Служби безпеки України, Кіберполіції та Національного банку України. В зазначеному тренінгу було продемонстровано велику кількість реальних кібератак, таких як шкідливий код, спам, виток інформації, фішинг, сканування, реалізація АРТ, взаємодія з C&C та інші, а також опрацьовані заходи щодо подолання цих типів атак.

 

Також було продемонстровано програмні засоби, методи і шляхи виявлення, реагування та попередження зазначених кібератак.

 

Крім вивчення методів атак та їх виявлення кожний розділ тренінгу закінчувався змаганням між групами учасників, в якому викладачі тренінгу виступали в ролі хакерів, які атакують мережі, а інші учасники в ролі спеціалістів з захисту інформаційних мереж. Такі змагання дають змогу закріпити отримані знання і наближують тренінг до ситуацій в реальному житті, в яких спеціалістам з інформаційної безпеки доводиться працювати в умовах обмеженого часу.