TreatInform — система інформування CERT-UA про загрози інформаційної безпеки

13/02/2014

Проблема забезпечення кібербезпеки, що актуальна як для органів державної влади, так і громадян України, є національною та транскордонною. У зв’язку із зазначеним CERT-UA постійно проводить роботу з пошуку і реалізації ефективних шляхів протидії комп’ютерним інцидентам у масштабі та об’ємах, що сумірні з загрозами, які вони несуть.

Одним з перспективних напрямів, який було виділено у концепції розвитку CERT-UA, є підвищення рівня обізнаності населення з питань інформаційної безпеки та створення умов для залучення користувачів українського сегменту мережі Інтернет до процесу протидії і ліквідації кіберзагроз.

В рамках зазначеного розроблено систему ThreatInform, призначену для оповіщення фахівців CERT-UA щодо фактів розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, дитячої порнографії, матеріалів провокаційного, суїцидального, аморального характеру, а також випадків Інтернет-шахрайства (зокрема, фішингу) і фактів компрометації веб-ресурсів, які мають місце в українському сегменті мережі Інтернет та/або становлять загрозу для його користувачів.

Інтерфейс системи ThreatInform доступний з головної сторінки веб-сайту cert.gov.ua та надає можливість введення у відповідне поле (наприклад, у вигляді посилання) інформації щодо потенційно шкідливого Інтернет-ресурсу та типу загрози. Надана інформація в оперативному порядку потрапляє до фахівців CERT-UA з метою аналізу та вжиття заходів з нейтралізації загрози.

За необхідності отримання зворотного зв’язку, а також доступу до інших сервісів та інформаційних матеріалів CERT-UA, користувачам пропонується зареєструватися на веб-порталі cert.gov.ua.

Статистика щодо найбільш активних користувачів, а також кількості зареєстрованих/відпрацьованих заявок буде доступна на веб-сайті у відповідному розділі.